Łabski Szczyt w Karkonoszach

  • location_on między Szrenicą i Wielkim Szyszakiem

Łabski Szczyt w Karkonoszach

Trzeci ze względu na wysokość szczyt w polskiej części Karkonoszy to Łabski Szczyt – wysokość to 1471 m n.p.m. Wierzchołek ten znajduje się w zachodnim fragmencie Śląskiego Grzbietu pomiędzy Szrenicą i Wielkim Szyszakiem. Sam szczyt znajduje się po naszej stronie granicy, a po czeskiej, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby.

Na hali pod wierzchołkiem, na wysokości 1168m n.p.m. znajduje się Schronisko Pod Łabskim Szczytem – to jedno ze starszych – powstało w XVII wieku, znajduje się tu skrzyżowanie szlaków turystycznych. Schronisko odbiega od standardów hotelowych – nie ma tu luksusów, docenią je prawdziwi wędrowcy. Należy liczyć się z tym, że w schronisku nie zawsze jest dostępna energia elektryczna – schronisko zasila agregat prądotwórczy – wobec tego warto wziąć ze sobą latarki.

Jak dojść na Łabski Szczyt?

Żeby dotrzeć na szczyt z Jagniątkowa należy wędrować niebieskim szlakiem turystycznym na Czarną Przełęcz, a dalej już szlakiem czerwonym na zachód, na Łabski Szczyt. Na wędrówke trzeba sobie zarezerwować około 3 godzin.

Łabski Szczyt

Schronisko Pod Łabskim Szczytem

Galeria

Lokalizacja

277 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 983 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0