Łabski Szczyt

Łabski Szczyt w Karkonoszach

Trzeci ze względu na wysokość szczyt w polskiej części Karkonoszy to Łabski Szczyt – wysokość to 1471 m n.p.m. Wierzchołek ten znajduje się w zachodnim fragmencie Śląskiego Grzbietu pomiędzy Szrenicą i Wielkim Szyszakiem. Sam szczyt znajduje się po naszej stronie granicy, a po czeskiej, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby.

Na hali pod wierzchołkiem, na wysokości 1168m n.p.m. znajduje się Schronisko Pod Łabskim Szczytem – to jedno ze starszych – powstało w XVII wieku, znajduje się tu skrzyżowanie szlaków turystycznych. Schronisko odbiega od standardów hotelowych – nie ma tu luksusów, docenią je prawdziwi wędrowcy. Należy liczyć się z tym, że w schronisku nie zawsze jest dostępna energia elektryczna – schronisko zasila agregat prądotwórczy – wobec tego warto wziąć ze sobą latarki.

Jak dojść na Łabski Szczyt?

Żeby dotrzeć na szczyt z Jagniątkowa należy wędrować niebieskim szlakiem turystycznym na Czarną Przełęcz, a dalej już szlakiem czerwonym na zachód, na Łabski Szczyt. Na wędrówke trzeba sobie zarezerwować około 3 godzin.

Łabski Szczyt

Zobacz panoramę

Schronisko Pod Łabskim Szczytem

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00