Atrakcje Turystyczne

Szlaki turystyczne

Jagniątków szlaki turystyczne. W Jagniątkowie są dwa główne węzły szlaków turystycznych: Pod Dębem i Jagniątków. Szlakami z Jagniątkowa można dojść w Karkonosze, na Zamek Chojnik i do okolicznych, podgórskich miejscowości. więcej »

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to jedna z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Jak dojść z Jagniątkowa? Początkowo niebieskim szlakiem, a później zielonym. Po dojściu do Głazowiska - możemy iść dalej szlakiem zielonym lub czerwonym. więcej »

Jelenia Góra-Sobieszów

Czarny Kocioł Jagniątkowski

Czarny Kocioł Jagniątkowski - jeden z polodowcowych kotłów w Karkonoszach. Najłatwiej dojść w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego niebieskim szlakiem z Jagniątkowa w Karkonosze - do Koralowej Ścieżki, a potem czarnym szlakiem do Rozdroża pod Jaworem. więcej »

pod Śmielcem

Wielki Szyszak

Wielki Szyszak (1509 m. n.p.m.) to drugi, biorąc pod uwagę wysokość, wierzchołek po naszej stronie Karkonoszy. Wielki Szyszak leży w zachodniej części Karkonoszy, niedaleko Śnieżnych Kotłów, Śmielca, Czarnego Kotła Jagniątkowskiego i Łabskiego Szczytu. więcej »

Wielki Szyszak w Karkonoszach

Śmielec

Śmielec - to jeden ze wierzchołków na głównej grani Karkonoszy o wysokości 1424 m n.p.m. Do Śmielca można dojść szlakiem niebieskim z Jagniątkowa. Poniżej Śmielca położony jest jeden z karkonoskich kotłów polodowcowych - Czarny Kocioł Jagniątkowski. więcej »

Śmielec w Karkonoszach

Łabski Szczyt

Łabski Szczyt w Karkonoszach to trzeci ,ze względu na wysokość, szczyt w polskiej części Karkonoszy (1471 m n.p.m.). Wierzchołek ten znajduje się pomiędzy Szrenicą i Wielkim Szyszakiem. Na hali pod wierzchołkiem znajduje się jedno ze starszych schronisk w Karkonoszach - Schronisko Pod Łabskim Szczytem. więcej »

między Szrenicą i Wielkim Szyszakiem