Aktualności
  • 59 Wrzesień Jeleniogórski Organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę cyklicznej imprezy jaka odbywa się w Jeleniej Górze –  59 Wrzesień Jeleniogórski. Poniżej prezentujemy program ...
  • Concerti Pasquali 2017 Concerti Pasquali w Jagniątkowie Concerti Pasquali to coroczny festiwal promujący muzykę, młodych twórców i zabytkowe, odrestaurowane budynki Doliny Pałaców i Ogrodów ...

Karkonosze - ŚnieżkaKarkonosze, jak podają wszelkie poradniki turystyczne i encyklopedie to najwyższa partia jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju – Sudetów. Karkonosze to takie Tatry Sudetów. W Karkonoszach, chociaż są to niższe góry, panuje klimat podobny do tego w Alpach – z dużą ilością opadów, niskimi temperaturami, co skutkuje długim okresem, w jakim zastaniemy tutaj śnieg.

Głównym budulcem Karkonoszy jest granit, a wskutek panujących tutaj warunków klimatycznych, procesy erozyjne doprowadziły do powstania tak charakterystycznych form skalnych – jest ich mniej więcej 150 grup. Najbardziej znane z nich to Pielgrzymy, Trzy Świnki, Owcze Skały, Ptasie Gniazda czy Końskie Łby.

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest, położona na granicy polsko-czeskiej, Śnieżka – 1602 m n.p.m. Wierzchołek ten góruje nad okolicą (przewyższenie to ok 200m), dlatego widok ze Śnieżki jest niczym nie przysłonięty, no może poza chmurami. U stóp Śnieżki położone jest miasto Karpacz – znany ośrodek narciarski i turystyczny. Drugim słynnym wierzchołkiem jest Szrenica – 1362 m n.p.m. Nie jest to najwyższy wierzchołek ale lokalizacja w pobliżu miasta Szklarska Poręba powoduje, że zna go wielu wielbicieli Karkonoszy. Rokrocznie, tłumy narciarzy korzysta ze stoków Szrenicy. Kolejne wierzchołki, po naszej stronie Karkonoszy, to Łabski Szczyt – 1472 m n.p.m. i Wielki Szyszak – 1509 m n.p.m.

Prawdopodobnie większość Polaków słyszało także o dwóch wodospadach w Karkonoszach: Wodospad Szklarki i Kamieńczyka. Obydwa znajdują się w niedalekiej odległości od Szklarskiej Poręby. Wodospad Szklarki znajduje się nawet obok trasy dojazdowej z Jeleniej Góry.

Karkonosze ubóstwiają nie wyłącznie narciarze – to raj dla turystów. Dla nich, w Karkonoszach, wytyczono setki km turystycznych szlaków o różnorodnym stopniu trudności. Z racji dużej ilości schronisk turystycznych można przejść całe Karkonosze ze wschodu na zachód lub odwrotnie. Oczywiście, wolno także robić sobie krótsze wypady w góry. Każda z podgórskich miejscowości – np Michałowice, Sobieszów, Przesieka, Borowice, Jagniątków oraz naturalnie Szklarska Poręba i Karpacz posiada połączenie z turystycznymi szlakami. Noclegi w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie pozwalają nie tylko na turystykę po uroczych, o każdej porze roku, Karkonoszach, lecz zapewniają infrastrukturę narciarską i multum atrakcji turystycznych. Na stronie: http://www.karkonosze.pl/noclegi/pokoje-goscinne znajdziesz bogata ofertę prezentującą pokoje w Karkonoszach.

Opracowano na podstawie www.karkonosze.pl

Pogoda
JAGNIĄTKÓW Pogoda
Polecamy:

Willa Jagniątkówwilla jagniątków

Rezydencja Spa&Wellnes
Nad Wodospadem
jagniątków rezydencja spa nad wodospadem

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba noclegi

Karkonosze - portal turystyczny

Karkonosze

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój noclegi