Jagniątków Atrakcje Turystyczne

Muzeum Dom Hauptmanna »

Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Muzeum poświęcone niemieckiemu pisarzowi i nobliście z 1912 roku. W muzeum możemy zwiedzać 5 sal: gabinet Gerharta Hauptmanna, bibliotekę, salę kominkową, jadalnię oraz ciekawy hol – w całości jest on ozdobiony wykonaną przez J. M. Avenariusa polichromią o rajskiej tematyce, dlatego też hol jest nazywany „Halą Rajską”. więcej »

 • ul. Michałowicka 32, Jagniątków
 • 75 755 32 86
 • kontakt@muzeum-dgh.pl

Szlaki turystyczne »

Jagniątków szlaki turystyczne. W Jagniątkowie są dwa główne węzły szlaków turystycznych: Pod Dębem i Jagniątków. Szlakami z Jagniątkowa można dojść w Karkonosze, na Zamek Chojnik i do okolicznych, podgórskich miejscowości. więcej »

Zamek Chojnik »

Zamek Chojnik to jedna z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Jak dojść z Jagniątkowa? Początkowo niebieskim szlakiem, a później zielonym. Po dojściu do Głazowiska – możemy iść dalej szlakiem zielonym lub czerwonym. więcej »

 • Jelenia Góra-Sobieszów
 • 75 755 63 94
 • kontakt@chojnik.pl

Czarny Kocioł Jagniątkowski »

Czarny Kocioł Jagniątkowski - jeden z polodowcowych kotłów w Karkonoszach. Najłatwiej dojść w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego niebieskim szlakiem z Jagniątkowa w Karkonosze - do Koralowej Ścieżki, a potem czarnym szlakiem do Rozdroża pod Jaworem. więcej »

 • pod Śmielcem

Wielki Szyszak »

Wielki Szyszak (1509 m. n.p.m.) to drugi, biorąc pod uwagę wysokość, wierzchołek po naszej stronie Karkonoszy. Wielki Szyszak leży w zachodniej części Karkonoszy, niedaleko Śnieżnych Kotłów, Śmielca, Czarnego Kotła Jagniątkowskiego i Łabskiego Szczytu. więcej »

 • Wielki Szyszak w Karkonoszach

Śmielec »

Śmielec - to jeden ze wierzchołków na głównej grani Karkonoszy o wysokości 1424 m n.p.m. Do Śmielca można dojść szlakiem niebieskim z Jagniątkowa. Poniżej Śmielca położony jest jeden z karkonoskich kotłów polodowcowych - Czarny Kocioł Jagniątkowski. więcej »

 • Śmielec w Karkonoszach

Łabski Szczyt »

Łabski Szczyt w Karkonoszach to trzeci ,ze względu na wysokość, szczyt w polskiej części Karkonoszy (1471 m n.p.m.). Wierzchołek ten znajduje się pomiędzy Szrenicą i Wielkim Szyszakiem. Na hali pod wierzchołkiem znajduje się jedno ze starszych schronisk w Karkonoszach - Schronisko Pod Łabskim Szczytem. więcej »

 • między Szrenicą i Wielkim Szyszakiem

Grzybowiec »

Grzybowiec to najwyższy szczyt (714 m n.p.m.) północno-zachodniego fragmentu Pogórza Karkonoskiego leżącego między dzielnicami Jeleniej Góry: Jagniątkowem i Sobieszowem a Piechowicami. więcej »

 • od ulicy Saneczkowej

Historia Jagniątkowa »

Jagniątków powstał w połowie XVII wieku jako osada uchodźców z Czech. Do 1945 roku osada nazywała się Agnetendorf, potem Agnieszków, a od 1946 - Jagniątków. więcej »

Wizyt: 311 948, Dziś: 15, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem