Aktualności
 • 59 Wrzesień Jeleniogórski Organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę cyklicznej imprezy jaka odbywa się w Jeleniej Górze –  59 Wrzesień Jeleniogórski. Poniżej prezentujemy program ...
 • Concerti Pasquali 2017 Concerti Pasquali w Jagniątkowie Concerti Pasquali to coroczny festiwal promujący muzykę, młodych twórców i zabytkowe, odrestaurowane budynki Doliny Pałaców i Ogrodów ...

Archiwum aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jeleniej Górze

Prezydent Miasta Jeleniej Góry oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają  w dniach 10-12 listopada 2016 roku  do Jeleniej Góry na miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz wydarzenia im towarzyszące.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada

 • 19.00 – Koncert z okazji 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Filharmonia Dolnośląska, wstęp biletowany

11 listopada

 • 11.00 – III Bieg Niepodległości – Super Bieg i II Memoriał Piotra Schmidla, start Plac Ratuszowy
 • 12.00 – Oficjalne Uroczystości z Okazji Narodowego Święta Niepodległości, Plac Ratuszowy – Plac przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego
 • 13.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
 • 18.30 – Ognisko Patriotyzmu, Plac przy Bazylice św. Erazma i Pankracego, wstęp wolny

12 listopada

 • 16.00 – Koncert finałowy IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej, jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. Bankowa 28/30, wstęp wolny
 • 19.00 – IV Karkonoski Bal Niepodległości, Hotel Mercure Jelenia Góra, wstęp biletowany

Informacje na podstawie oficjalnej strony miasta – http://www.jeleniagora.pl/

IX Spotkania Muzyczne – Karkonoska Wakacyjna Orkiestra Kameralna

Do Szklarskiej Poręby z Warszawy przyjadą młodzi artyści pod opieką profesjonalnych filharmoników. W ramach IX Spotkań Muzycznych – Karkonoska Wakacyjna Orkiestra Kameralna – zagrają muzykę nie zawsze poważną, dostosowaną do letnich klimatów. W tym roku dominować będzie muzyka Antonio Vivaldiego. Jeden z koncertów odbędzie się również w Jagniątkowie, w  Muzeum Miejskim Dom Hauptmanna: 10 lipca o godzinie 19.30.  Wstęp wolny! Po koncercie możliwość zakupu płyt i książek.

Informacje na podstawie oficjalnej strony Szklarskiej Poręby – szklarskaporeba.pl

Otwarcie wystawy Współczesnej Grafiki

Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie, W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza, 19 września o godz. 14.00, na Otwarcie wystawy Współczesnej Grafiki z kolekcji Jana Hałuszki.

Na wystawie będzie można zobaczyć grafiki i obrazy głównie niemieckich oraz zachodnioeuropejskich artystów, z kolekcji Jana Hałuszki, nawiązuje do znamienitych zbiorów samego Gerharta Hauptmanna, mającego w zwyczaju kolekcjonowanie dzieł współczesnej sztuki oraz nietuzinkowych dzieł artystów, które przepadły bezpowrotnie.
Ekspozycję będzie można zwiedzać od 20.09.2015 do 3.01.2016

Obrazy z kolekcji Jana Hałuszki urzekają swoją formą, są niezwykłym przykładem współczesnego malarstwa europejskiego, ukazujące utracone dziedzictwo świata poukładanego, swoistego sensu istnienia, którego ludziom współczesnym tak bardzo brakuje.

Ekspozycję będzie można zwiedzać od 20.09.2015 do 3.01.2016

Informacje na podstawie strony  muzeum –  http://www.muzeum-dgh.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

Dzień Otwartych Drzwi
Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna

Miejskie Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie zaprasza 1 sierpnia 2015 r. na Dzień Otwartych Drzwi.

Program:

 • 9.00-17.00
  Bezpłatny wstęp do muzeum, bezpłatne oprowadzanie w małych grupach w języku polskim i niemieckim. W ciągu całego dnia zwiedzającym będzie towarzyszyć muzyka oddająca klimat muzyczny okresu, w którym tworzył noblista Gerhart Hauptmann. W parku okalającym Miejskie Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna odbędzie się piknik artystyczny, stoiska z książkami, antykami, sprzedaż rękodzieła artystycznego. W ramach Dnia Otwartych Drzwi przewidziany jest konkurs wiedzy o historii domu Hauptmanna z nagrodami.
 • 14.00
  10 lat Muzeum w Willi Łąkowy Kamień – promocja nowego przewodnika muzealnego.
  Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o historii domu Hauptmanna.
 • 15.00
  Margarete Hauptamnn – ostatnie lata życia.
  Wykład Janusza Skowrońskiego – dziennikarza, regionalisty, autora m.in. książek i publikacji nt. Gerharta Hauptmanna.
 • 16.00
  Życie i twórczość Fedora Sommera.
  Prelekcja i prezentacja wystawy Fedor Sommer – pisarz i pedagog.
 • 18.00
  Spektakl operowy Muzyczny Ogród Liczyrzepy w wykonaniu uczestników Międzynarodowych Warsztatów Operowych.

Informacje na podstawie strony  muzeum –  http://www.muzeum-dgh.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

Jagniątków Noc Muzeów 2015 w Muzeum Gerharta Hauptmanna

Krajobraz kulturowy Dolnego Śląska

Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie zaprasza 16 maja 2015 roku, w godzinach 17.00 – 23.00 na Noc Muzeów 2015 pod hasłem: Krajobraz kulturowy Dolnego Śląska.

Harmonogram:

 • 17.00 – otwarcie Nocy Muzeów i prelekcja z okazji 10 jubileuszu Muzeum Willa Łąkowy Kamień – dawna rezydencja śląskiego noblisty – dziś muzeum i międzynarodowe centrum dialogu kulturowego
 • 18.00 – prelekcja – Literacka Jelenia Góra w czasach Hauptamnna. Fedor Sommer i jego rola w kulturze Dolnego Śląska
 • 18.30 – turniej poetycki z okazji 10-lecia Muzeum – Poeci dla Muzeum – Inspiracje Willi Wiesenstein
 • 19.00 – otwarcie wystawy fotograficznej – Niemieckie ślady na Dolnym Śląsku i prelekcja autorska – Zbigniew Kulik – Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
 • 20.30-21.30 – ogłoszenie wyników Turnieju Poetyckiego, wręczenie nagród, autorskie prezentacje poetyckie
 • 22.00-23.00 – nocne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem

Informacje na podstawie strony  muzeum –  http://www.muzeum-dgh.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

Jelenia Góra Majówka 2015

1-3 maja – Rajd Arado 2015 – cykl imprez historyczno-edukacyjnych, które odbywają się w sudeckich miejscowościach. Uczestniczą w niej rożne grupy rekonstrukcji historycznych, więc można będzie podziwiać sprzęt niemiecki, amerykański i umundurowanie i wyposażenie żołnierzy polskich, niemieckich, amerykańskich i radzieckich z czasów II Wojny Światowej. Więcej informacji…

1-3 maja – XXIV Festiwal Muzyki Wiedeńskiej odbędzie się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze-Cieplicach – to trzy koncerty muzyki kameralnej: Wiedeński Bal, Kto wiedeńską ma krew oraz Dźwięki emigracji (koncerty o godz. 19.00). Bilet 20 zł, Karnet 51 zł.

3 maja – III Półmaraton Jeleniogórski – kolejna odsłona zawodów dla biegaczy, a przede wszystkim nowa formuła imprez i świętowania jednego z najważniejszych świąt państwowych. Start tradycyjnie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, o godz. 10.00 z metą na stadionie przy ul. Złotniczej.

3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja – Miejskie Obchody. Oficjalne miejskie obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.30 pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość” na placu przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, gdzie po uroczystościach odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

3 maja – Koncert – Wojciechowi Kilarowi – Jelenia Góra – godzina 13.00, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, podczas mszy św. w intencji Ojczyzny.

Informacje na podstawie strony  miasta Jelenia Góra – http://www.jeleniagora.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

IV Jagniątkowski Kostiumowy Bal Dobroczynny

IV Jagniątkowski Kostiumowy Bal Dobroczynny14 lutego o godzinie 19.00 w Gospodzie Wedle Bucków (Ul. Agnieszkowska 2a) w Jagniątkowie odbędzie się IV Jagniątkowski Kostiumowy Bal Dobroczynny. Tegoroczne hasło: LOT NADZIEI. Beneficjentem balu jest Pan Roman Geftasewicz, któremu ciężka choroba (stwardnienie rozsiane) przerwała studia i młodość. Dochód z przeprowadzonych podczas balu licytacji przeznaczony będzie na zasilenie kwoty potrzebnej na operację wszczepienia komórek macierzystych w Indiach.

Każdy najmniejszy datek pozwoli Panu Romanowi Geftasewiczowi z Jeleniej Góry zbliżyć się do wylotu na operację do Indii – „Lotu nadziei” – nadziei, która wciąż daje mu siłę do walki z tą niebezpieczną dla życia chorobą. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy z „nutką dobroczynną” na czele.

 • oprawa muzyczna : Zespół DEJA VU
 • gość specjalny: Jacek Ziobro
 • cena biletów: 100 zł/osoba

Bilety do nabycia w Gospodzie Wedle Bucków w Jagniątkowie przy ul. Agnieszkowskiej 2a, tel. 75 755 37 69, 504 052 020

Więcej informacji –  http://willajagniatkow.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

IV Karkonoski Zjazd Saniami Rogatymi

7 lutego odbędzie się w Jagniątkowie IV Karkonoski zjazd Saniami Rogatymi. To cykliczna rekreacyjna impreza, w której startować mogą wszyscy uczestnicy w dwuosobowych załogach po uprzednim zgłoszeniu uczestnictwa w wyznaczonym terminie. Wstęp wolny! Impreza odbędzie się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego (Jagniątków – koniec ul. Agnieszkowskiej), parking znajduje się przy terenie dawnego baru Tramp, organizatorzy (Watra Jagniątkowska, Magiczny Jagniątków i Karkonoski Park Narodowy) zapewniają możliwość dojazdu uczestników do miejsca imprezy na terenie KPN.

Harmonogram IV Karkonoskiego Zjazdu Saniami Rogatymi:

 • 10.00 – Rejestracja zawodników (krótkie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa)
 • 11:00 – Zjazd saniami rogatymi
 • Kulig dla dzieci i dorosłych
 • spacer na rakietach śnieżnych
 • Konkursy i zabawy dla dzieci
 • kuchnia polowa
 • ognisko
 • wręczenie nagród – zwycięzcom oraz upominki dla uczestników

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu imprezy w sytuacji braku warunków pogodowych.

Więcej informacji –  http://willajagniatkow.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

Sylwester w Karkonoszach 2014

W górach zima to najpiękniejsza pora roku – wszędzie grube pokłady białego, lśniącego śniegu i cisza… Tym bardziej więc warto zdecydować się na niezapomniany Sylwester w Górach 2014. Poniżej przedstawiamy przykłady ośrodków wczasowych w Jagniątkowie, które organizują bale i pobyty sylwestrowe.

Pensjonat BOROWIK
ul. Wczasowa 6, 58-570 Jelenia Góra-Jagniątków
tel. 75 755 36 73, 75 755 62 33, 502 687 957
e-mail: dwborowik@poczta.onet.pl

Rezydencja Spa & Wellness Nad Wodospadem
ul. Myśliwska 1a, 58-570 Jelenia Góra-Jagniątków
tel. 508 501 125
e-mail: rezerwacje@nadwodospadem.eu

Gospodarstwo Agroturystyczne JAŃCÓWKA
ul. Saneczkowa 9, 58-570 Jelenia Góra-Jagniątków
tel. 75 714 11 25
e-mail: wilk1511@tlen.pl

Informacje na podstawie stron internetowych obiektów.
Za zmiany redakcja serwisu www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada

Wrzesień Jeleniogórski 2014

Szczegółowy program imprez:

 • 30-31.08 – koncerty na inaugurację Września Jeleniogórskiego – T Love, Dawid Podsiadło, Leniwiec
 • 1-6.09, godz. 19:30 – XVII Festiwal Silesia Sonans; Kościół Łaski, ul. 1 Maja 45
 • 1-26.09 – II konkurs plastyczny „Zamczysko Kunegundy” z cyklu „Lubię Sobieszów” dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych; Miejski Dom Kultury „Muflon”
 • 3.09, godz. 12:00 – uroczystość z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej; pod Mieczami Piastowskimi, ul. Cervi
 • 4-7.09 – XVII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet Polska – Basket – Jelenia Góra’ 2014; MKS MOS „Karkonosze” Jelenia Góra
 • 5.09, godz. 11:00-18:00 – XII Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”; Plac Ratuszowy
 • 5-7.09 – Międzynarodowy Puchar Polski we Freestyle’u Kajakowym; Zielona Wyspa – most, ul. Ludomira Różyckiego
 • 6.09, godz. 10:00-16:00 – XXVII Kiermasz Ekologiczny; Plac Ratuszowy
 • 6.09, godz. 14:30 – NARODOWE CZYTANIE – TRYLOGIA Henryka Sienkiewicza; Plac Ratuszowy
 • 6.09, godz. 18:00 – koncert na flet i fortepian; sala widowiskowa, ul. Bankowa 28/30 (wstęp wolny)
 • 6-7.09 – Mistrzostwa Polski – Mistrzostwa Karkonoszy w Biegach na Nartorolkach
 • 6-7.09, godz. 11:00-17:00 – XLV Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (w razie niepogody wewnątrz muzeum)
 • 7.09, godz. 9:00 – Turniej Łuczniczy; Park Sportowy Złotnicza 12
 • 7.09, godz. 11:00 – NIEDZIELA W MUZEUM; wykład „Alexander Pfohl, projektant w Hucie Josephine w Szklarskiej Porębie” Justyna Wierzchucka; Muzeum Karkonoskie, ul. Jana Matejki 28 (wstęp wolny)
 • 7.09, godz. 16:00 – koncert zespołu Open Heven z Niemiec; Plac Ratuszowy
 • 8.09, godz. 16:00-17:30 – warsztaty „Robotyka z LEGO” dla dzieci w wieku 6-12 lat; sale ODK, ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona, zapisy sekretariat ODK)
 • 9.09, godz. 17:00 – spotkanie z Mariuszem Szczygłem; sala konferencyjna, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27 (wstęp wolny)
 • 10.09, godz. 19:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 11.09, godz. 19:00 – prelekcja z pokazem multimedialnym „Parki narodowe Ugandy”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
 • 12.09, godz. 19:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 12.09, godz. 19:00 – inauguracja 51. sezonu artystycznego 2014/2015, koncert pod dyrekcją Tomasza Bugaja; Filharmonia Dolnośląska, sala koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Józefa Piłsudskiego 60 (bilety w cenie 30 zł, 20 zł)
 • 13.09 – AKTYWNA I KREATYWNA MAMA; warsztaty adresowane do mam i ich dzieci; Przystań Twórcza, ul. Cieplicka 74 (wstęp wolny)
 • 13.09 – III Młodzieżowy Rajd na Orientację Dzieci i Młodzieży „Cztery Pory Roku” – LATO
 • 13.09, godz. 10:00-13:00 – Akademia Rozwoju Rodziny „Mama – Tato – Dziecko”. Akademia Mamy „Szklane sekrety między nami z emocjami”; sale ODK, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona; zapisy w sekretariacie ODK)
 • 13.09 – XXII Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 na Dolnym Śląsku „Dziedzictwo – źródło tożsamości” – od godz. 9:00 muzeum udostępnione do zwiedzania; godz. 12:00 prelekcja „Cieplickie źródła – dziedzictwo i tożsamość”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
 • 13-14.09 – Piknik sportowy – promocja sportów zimowych; Plac Ratuszowy
 • 13-14.09 – Street Ball – turniej koszykówki ulicznej; Plac Ratuszowy
 • 13-14.09, godz. 10:00 – XV Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie; Plac Piastowski
 • 14.09, godz. 11:00 – warsztaty edukacji twórczej TEATsYKI dla dzieci; Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, al. Wojska Polskiego 38 (bilety w cenie 10 zł osoba dorosła, dzieci wstęp wolny)
 • 14.09, godz. 12:00 – Cross Country, XXX piknik; Moto Klub Siedlęcin (kibice wstęp wolny)
 • 15.09, godz. 16:00-17:30 – warsztaty cyrkowe „W zaczarowanym świecie kuglarzy” dla dzieci w wieku 6-12 lat; sale ODK, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona, zapisy sekretariat ODK)
 • 17.09, godz. 17:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 17.09, godz. 17:00 – wieczór poetycki „Spojrzenie na dziś, czyli poetycki koniec lata”; Książnica Karkonoska, sala konferencyjna, ul. Bankowa 27 (wstęp wolny)
 • 18.09, godz. 18:00 – Obserwatorium Karkonoskie. 50 Spotkanie „Mieszkać w wielokulturowej kotlinie”; Galeria BWA, ul. Długa 1 (wstęp wolny)
 •  18.09, godz. 19:00 – prelekcja z pokazem multimedialnym „Tajemnicza Transylwania”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
 • 18.09, godz. 19:00 – Czwartek z Filharmonią – koncert TOMASZ MUCHA TRIO; Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 20 zł)
 • 19.09, godz. 17:00 – LIGA ROCKA polsko-niemieckie spotkania młodych muzyków, koncert eliminacyjny; Jeleniogórskie Centrum Kultury, sala „Nova”, ul. 1 Maja 60 (bilety w cenie 5 zł)
 • 19.09, godz. 19:00 – pokaz taneczny uczestników warsztatów flamenco; spotkanie z Gero Dominguez i Januszem Subiczem; Miejski Dom Kultury „Muflon”, sala widowiskowa, ul. Cieplicka 172 (bilety w cenie 10 zł)
 • 19.09, godz. 19:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 19-20.09 – BAREJADA’ 2014 – prawda czasu, prawda ekranu; Jeleniogórskie Centrum Kultury, sala widowiskowa, Bankowa 28/30 (bilety: 5 zł za dzień w kasie przed seansami) – więcej informacji…
 • 20.09 – XXXV Rodzinna Eskapada w Góry; Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”
 • 20.09 – AKTYWNA I KREATYWNA MAMA; warsztaty adresowane do mam i ich dzieci; Przystań Twórcza, ul. Cieplicka 74 (wstęp wolny)
 • 20.09, godz. 9:00 – Z KIJKAMI ZA PAN BRAT; zbiórka przystanek MZK linia 15 przy Dworcu PKP
 • 20.09, godz. 16:00 – Piknik Rodzinny pod Zamkiem Chojnik. Spektakl plenerowy „Legendy Zamku Chojnik Epos Rycerski Niezwykle Komiczny”; Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie (wstęp wolny)
 • 20-21.09 – Grand Prix Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race
 • 21 września, godz. 10:00 – RELAKS Z ROWEREM; start Plac Ratuszowy; trasa: ul. Krakowska, Łomnica, Mysłakowice, Kowary, Przełęcz Kowarska, Kamienna Góra, Janowice Wielkie, Wojanów, Jelenia Góra (około 70km)
 •  21.09, godz. 11:00-15:00 – XXVIII Ogólnopolski Maraton Kolarski z okazji Września Jeleniogórskiego – biuro zawodów od godz. 9.00; stadion, ul. Lubańska
 •  21.09, godz. 19:00 – spektakl „Vanguardias y Retaguardias”; Filharmonia Dolnośląska, ul. J. Piłsudskiego 60 (bilety w cenie 60 zł, 90 zł w kasie filharmonii i www.ebilet.pl)
 • 21-22.09, godz.10:00-17:00 – XLVI Wystawa Świeżych Grzybów; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
 • 22.09, godz. 16:00-17:30 – warsztaty mozaiki szklanej „Szklany autoportret” dla dzieci w wieku 6-12 lat; sale ODK, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona, zapisy sekretariat ODK)
 • 22.09, godz. 17:00 – spotkanie z cyklu „ars poetica” INNY ŚWIAT; kawiarnia „Muza”, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny)
 • 22.09, godz. 19:00 – 25 lat Kabaretu PAKA, KABARETON oraz Urodzinowy Odcinek Programu TV „Spadkobiercy”; Teatr im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 38 (od 1 września bilety w cenie 40 zł, 60 zł, 80 zł: kasa JCK, ul. Bankowa 28/30 i ul. 1 Maja 60)
 • 24.09, godz. 19:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 24.09, godz. 19:00 – NORWIDOWSKO – 193 rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida; Czytanie Norwida „Miłość czysta u kąpieli morskich”; foyer Teatru, al. Wojska Polskiego 38 (bilety w cenie 10 zł)
 • 25.09, godz.10:00 – widowisko dla dzieci „Cyrk Doktora Dolittle”; Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł)
 • 25.09, godz.17:00 – wykład Izabeli Kowalczyk „Pamięć miejsca”; Galeria BWA, ul. Długa 1 (wstęp wolny)
 • 25.09, godz.19:00 – prelekcja z pokazem multimedialnym „W Kazimierzu wypada bywać…”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (wstęp wolny)
 • 26.09, godz. 10:00 – widowisko dla dzieci „Cyrk Doktora Dolittle”; Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł)
 • 26.09, godz. 19:00 – koncert „Karkonosze Muzyka Poezja”; Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11A (informacja tel. 502 212 638, www.muzykaserc.pl)
 • 26-28.09 – XXXVII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Turystycznych Imprezach na Orientację – Karkonosze; PTTK „Sudety Zachodnie”
 • 27.09 – AKTYWNA I KREATYWNA MAMA; warsztaty adresowane do mam i ich dzieci; Przystań Twórcza, ul. Cieplicka 74 (wstęp wolny)
 • 27.09-5.10 – 44. JELENIOGÓRSKIE SPOTKANIA TEATRALNE; Teatr im. Cypriana Kamila Norwid – więcej informacji…
 • 27.09 – Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach na orientację; biuro zawodów – Ośrodek Gostar Goduszyn;
 • 27.09, godz. 8:00 – XIX Wrześniowy Rajd Czytelników i Bibliotekarzy, wjazd kolejką gondolową na Stóg Izerski; (liczba miejsc ograniczona; zapisy tel. 75 – 75 335 35)
 •  27-28.09, godz. 8:00-18:00 – 41. JELENIOGÓRSKI JARMARK STAROCI I OSOBLIWOŚCI; Plac Ratuszowy
 • 27-28.09, godz. 9:30 – 49. Międzynarodowy Turniej Tańca Karkonosze Open‘ 2014; hala sportowa, ul. Złotnicza 12 (bilety w cenie 30 zł za dzień od osoby)
 • 28.09, godz. 11:00 – Zawody Rowerowe MTB Łysogórki’ 2014; Mikrostacja Sportów Zimowych „Łysa Góra” Dziwiszów (opłata 10-30 zł)
 • 28.09, godz. 12:00 – Poranek Rodzinny; zabawa z Bolkiem i Lolkiem – Przystanek Egipt, warsztaty plastyczne; sala widowiskowa, ul. Cieplicka 172 (liczba miejsc ograniczona, wstęp 10 zł, tel. 75 – 755 37 70)
 • 28.09, godz. 16:00 – widowisko dla dzieci „Cyrk Doktora Dolittle”; Teatr Zdrojowy, Park Zdrojowy 1 (bilety w cenie 15 zł, rodzinny dla 3 osób 32 zł)
 • 29.09, godz. 16:00-17:30 – warsztaty muzyczne „Bum Bum Rurki” dla dzieci w wieku 6-12 lat „Większy kawałek słońca”; sale ODK, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona, zapisy sekretariat ODK)
 • 29.09, godz. 17:00 – prelekcja z pokazem multimedialnym „Cuda i cudeńka świata”; sala teatralna, ul. Komedy-Trzcińskiego 12 (wstęp wolny)

Źródło powyższych informacji: oficjalna strona miasta Jelenia Góra www.jeleniagora.pl
Za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.jagniatkow.com.pl nie odpowiada.

Pogoda
JAGNIĄTKÓW Pogoda
Polecamy:

Willa Jagniątkówwilla jagniątków

Rezydencja Spa&Wellnes
Nad Wodospadem
jagniątków rezydencja spa nad wodospadem

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba noclegi

Karkonosze - portal turystyczny

Karkonosze

Świeradów Zdrój noclegi

Świeradów Zdrój noclegi